KARŞIYAKA BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞI 
FAALİYET RAPORU
 

Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak 2016-2017 Sezonunda yeni katılan branşlarla birlikte 20 branşta 853 Lisans'lı sporcu sayısına ulaşılmıştır.Spor Okullarımıza,Kano merkezi ,Dans Salonu,Bale Salonu ekleyerek 7 tesisimizde 983 spor okulu sporcusu ile ilçemiz gençlerine spor yapma imkanı vermekteyiz.Kulübümüz bünyesinde 32 adet Antrenör ve eğitmenimiz mevcuttur. 
Kulübümüz sporcuları yurt içinde yapılan maç ve turnuvalarda tüm branşlarında 25 ilde kulübümüzü başarıyla temsil etmiştir.


Okçuluk'ta Samsun'da Demir ELMAAĞAÇLI Türkiye Şampiyonu,Ecem Cansu COŞKUN Türkiye 2.'si olarak Milli takıma seçilmişlerdir.Sporcumuz Demir ELMAAĞAÇLI ABD nin Las Vegas kentinde yapılacak olan Dünya Salon Okçuluk Kupası 4.ayak müsabakalarına katılacaktır. 


Judo branşında Kütahya'da yapılan ana lig maçlarında 2 1.'lik ve 2 .2.'lik elde etmişlerdir.Denizli'de yapılan okullar müsabakasında sporcumuz Berke ÇİÇEKDAĞ daha judo'ya başlamasının 2.ayı'nda sikletinde 5.ci olmuştur.Ordu'da yapılan kendisinden yaşça büyük rakipleri arasında gelecek vaad etmiş fakat elenmiştir. 


Cimnastik branşında İstanbul'da yapılan ritmik cimnastik yarışmalarına katılan sporcularımız derece elde edememiş olsa da kulübümüzü başarıyla temsil etmişlerdir.Sporcularımızdan Şirinnaz ARTAN Erasmus K2 kapsamında 26 Mart 1 Nisan 2017 tarihlerinde Fransa 'da yapılacak etkinlikte kulübümüzü temsil edecektir. 


Hentbol'da deplasmanlı 1.Lig'de yer alan takımımız evinde ve deplasmanda oynadığı 14 maçta 8 galibiyet 1 beraberlik 5 mağlubiyet'le lig de 6.sırada yeralmıştır.Ayrıca yıldızlarda İzmir Şampiyonu olan Türkiye Şampiyonluğunu hedeflemektedir. 


Basketbolda yenilenmeye giden takımlarımız spor okullarımızdan seçilen çocıklarımızla birlikte ilimizde devam eden il birinciliği maçlarında küçük erkeklerde ilk 3'e girerek Türkiye Şampiyonasına katılmayı hedef lemektedir.Gaziemir Belediyesi tarafından düzenlenen minikler şenliğinde şampiyon olmuşlardır. 

Otomobil sporunda sporcularımız Türkiye RC5 kategorisinde 6 etapta yapılan yarışmalarda Türkiye 2.'si olmuşlardır. 


Satranç Sporcumuz Gülcan Sena KAYIŞ son iki yılında Antalya'da yapılan Türkiye Şampiyonası 7-9 yaş kategorisinde 2. Olmuş, 2017 Ocak ayında yapılan Şampiyonada şampiyonluğu hedeflesede yine 2. Olarak son 3 yılın Türkiye 2.si olmuştur. 


Yüzme spor okullarında yetişen sporcularımız bu sene ilk defa katıldıkları Anadolu Yıldızlar liginde kendi serilerinde 1 1.lik - 1 2.lik ve 2 3.lük elde etmişlerdir. 


Engelli Bocce takımımız her sene yapılan Türkiye Şampiyonalarına katılmakta olup Kulübümüzü başarıyla temsil etmektedirler.Kulübümüz Antrenörü Gülşah ÜREL Milli takım antrenör'ü olarak kulübümüzü gururlandırmıştır. 


Diğer branşlarda sporcularımız ferdi ve takım müsabakalarında kulübümüzü temsil etmektedir.