Karşıyaka Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu'nda Sutopu Takımını çalıştıracak olan Avi YENSARFATİ, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda kulübümüz genel koordinatörü Mehmet Horasan ile bir araya geldi.
Kulübümüz, Sutopu Takımını çalıştırmak üzere Milli Takım Antrenörü Yensarfati ile sözleşme imzaladı.
Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat ÖZEL ;" Kulübümüz 2 yıl içerisinde branş sayısını 3'ten 22'ye yükseltti. Yeni branşımız olan Sutopu Takımını çalıştırmak üzere bugün Milli Takım Antrenörü Avi Yensarfati ile sözleşme imzaladık. Çok sayıda başarıya imza atan Yensarfati'yi kulübümüze kazandırdığımız için gururluyuz, birlikte büyük işler başaracağız.Bizlerden desteğini esirgemeyen ve her türlü imkanı sunan Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar'a teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

1980, İstanbul doğumlu Avi Yensarfati üniversite yıllarında Türk Genç Milli Takımı’na seçilerek ay yıldızlı formayla birçok başarı kazandı. 60 kez ulusal takım forması giyen Yensarfati, kariyerine Balkan üçüncülüğü ve Avrupa Şampiyonası yedinciliği yerleştirdi. Yensarfati, uzun yıllardır U-17 Erkek Milli Takım Antrenörlüğü yapıyor.