Karşıyaka Belediyesi ev sahipliğinde 14 Ocak 2018 Pazar günü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Onkoloji ve Hemotoloji Bölümünde yatan hasta çocuklar yararına Zumbathon etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Türkiye'nin 10 ilinden katılım sağlandı.

Karşıyaka Belediyesi, Ege Ünivetrsitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Pediatrik Kemik İliği Nakil Ünitesi, Kan Ordusu Kanser Derneği ve Zumba Ailesi ile ortaklaşa düzenlenen bağış toplama amaçlı zumba etkinliği gün boyu devam etti.

Açılış Töreni'nin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Uzmanı ve Pediatrik Hemotoloji ve Onkoloji Uzmanı Prof.Dr. Savaş Kansoy konuşmasında; Lösemi hastalığı, hastalığın teşhisi, tedavi, kök hücre ve nakil hakkında bilgi verdi. Kansoy;" Böyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığı için Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'a, Spor İşleri Müdürlüğü'ne ve zumba ailesine teşekkür ediyorum." dedi.
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu'nda ücretsiz yapılan etkinlikte ilik nakli olup tedavileri evde devam eden Hemotolojinin melekleri savaşçı Kemocan'lar 5 dakikalık dans gösterisi yaptı. Gün boyunca hastane ve derneğin sunduğu ihtiyaç listesi dikkate alınarak bağış toplandı.
Toplanan bağışlar(çocuk bezi, tuvalet kağıdı, yatak koruyucu, ıslak mendil, deterjan vb.) belediyemizce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.