Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen "Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası" sona erdi. Antalya'da 9-10 Aralık tarihlerinde düzenlenen şampiyona 57 ilden 389 erkek ve 300 kadın olmak üzere 689 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.
10 Bin Kişilik Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonada Karşıyaka Belediyespor Kulübü adına +100 kg'da Berke Çiçekdağ mücadele etti. 
İlk defa katıldığı şampiyonada 4 maç yapma başarısı gösteren sporcu, son maçını şanssız bir şekilde kaybetti. Genç Judocu son maçını da kazanmış olsaydı “Büyük Milli Takım Aday Kadrosuna” girebilecekti…
Kendisinden yaş ve kilo olarak büyük rakipleri karşısında gösterdiği mücadele ve cesaret kimsenin gözünden kaçmadı. Karşıyaka'nın yetiştirdiği şampiyon judocu Metin Orgarun'dan sonra yine ağır siklette yıllar sonra onun yerini doldurabileceğini ve Karşıyaka adını judoda yeniden duyurabileceğini kanıtladı. Berke Çiçekdağ, önümüzdeki günlerde kendi kategorisinde yapılacak Ümitler Türkiye Şampiyonasına katılacak.
Ödül töreninde Türkiye Şampiyonası'nda dereceye girenlerin milli takım kampına seçileceğini ve uluslararası maçlara hazırlanacağını dile getiren Federasyon Başkanı Sezer Huysuz; 2018 yılında Antalya'da dünya şampiyonası düzenlemeyi planladıklarından bahsetti. Müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreniyle dereceye giren sporculara madalyaları verildi.