53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Selçuk-İzmir arasındaki 5. etabında milli sporcu Ahmet Örken 2. oldu. Böylece World Tour’da ilk kez bir Türk pedal Karşıyaka'da kürsüye çıktı. Etabın galibi Sam Bennett turda 4. etap zaferini kazandı.
Büyük heyecana sahne olan 53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 166 kilometrelik parkurda yapılan Selçuk-İzmir arasındaki 5. etabında Türk bisikleti için unutulmaz anlar yaşandı... son 1 kilometrede müthiş bir atak yapan Türkiye Milli Takımı’ndan Ahmet Örken, 4:06.51’lik derecesiyle tekerlek farkı ile ikinci oldu.
Milli sporcumuzun ikinci olduğu yarışta, Bora Hansgrohe’den Sam Bennett finişi önde geçti ve 4. etap zaferini elde etti. Etap üçüncülüğünü ise UAE Emirates’ten Simone Consonni kazandı. 
Karşıyaka'da son bulan etapta İlk üçe ödüllerini Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar takdim etti.
5. günün ardından Sam Bennett, yeşil mayoyu (sprint) sırtından çıkarmadı. Bardiani-CSF’den Mirco Maestri kırmızı mayoyu (dağların kralı) bir etap aranın ardından tekrar alırken, Milli Takımımız’dan Onur Balkan da beyaz mayoyu (Türkiye güzellikleri) korumayı başardı.
TUR 2017’de finiş bugün İstanbul-İstanbul etabı ile sona erecek.